IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI

Učenici se mogu uključiti u sljedeće izvannastavne odnosno slobodne aktivnosti

• Prva pomoć i Crveni križ, drugi razredi, 2 sata tjedno – prof. Monika Harjač
  • Šahovski klub, 1 sat tjedno – prof. Valent Pavlić
  • UNESCO skupina, 2 sat tjedno – prof. Ida Dvoršćak
  • Debatni klub (engleski jezik), 1 sat tjedno – prof. Tomislav Žnidarić
  • Dramska skupina, 1 sat tjedno – prof. Reana Nevečerel
  • Njemačka dramska skupina – Flora Kunović
  • Fotosekcija XVIII. gimnazije – Vedran Peruničić, stručni suradnik – knjižničar
  • Novinari, 2 sata tjedno – prof. Jelena Glavaš
  • Mladi poduzetnici: učenička zadruga XVIII. gimnazije učenička zadruga, 2 sata tjedno – prof. Helena Peter Jelenčić
  • Ekološka skupina, 1 sat tjedno – prof. Dubravka Poček Rihtarić
  • Skupina kemičara, 2 sata tjedno – prof. Ljerka Planinić
  • Školsko sportsko društvo, 1 sat tjedno – prof. Mladen Rossini i prof. Olga Bančić

Tijekom školske godine 1995./96. ustanovljen je Školski sportski klub u kojem se odvijaju slobodne aktivnosti učenika u sportskim grupama, rekreativni sport, te školska i međuškolska sportska natjecanja učenika. Aktivnost ŠŠK je u međuvremenu regulirana novim Propisnikom i sada djeluje kao Školsko sportsko društvo (ŠSD). Cilj ŠSD-a je poticanje učenika na bavljenje sportom, razvoj zdravih životnih navika, razvoj motoričkih sposobnosti, poticanje momčadskog i sportskog duha.

ŠSD ove šk. god. imat će slijedeće sekcije:

– košarkaška sekcija (mladići)

– odbojkaška sekcija (djevojke)

– nogometna sekcija (mladići)

– sekciju za rekreaciju (muška i ženska) s naglaskom na hodanje.

Naši su učenici u velikom broju uključeni u rad sportskih i kulturno-umjetničkih društava, glazbenih i baletnih škola i škola stranih jezika izvan Škole gdje zadovoljavaju one potrebe koje nemamo prostornih, kadrovskih ili financijskih mogućnosti.